A SECRET WEAPON FOR ETHNIC RHINOPLASTY KOREA REDDIT

A Secret Weapon For ethnic rhinoplasty korea reddit

A Secret Weapon For ethnic rhinoplasty korea reddit

Blog Article

Açık rinoplasti özellikle karmaşık durumlar için tercih edilir. Bu yöntem burun yapısının daha detaylı bir şekilde incelenmesini sağlar. Burun ucu septum ve nazal valflerin yeniden şekillendirilmesi gibi daha ince ayar gerektiren işlemler açık rinoplastide daha kolaydır.

Burun ameliyatı estetik kaygısı olanlar, estetikle birlikte fonksiyonel bozuklukları olanlar ve fonksiyonel sorunları olanlar hastalara yapılabilir.

Diğer bir ameliyatsız burun estetiği yöntemi ise burunun iple asılmasıdır. Ancak burunda ip ile asılan hemen hemen Helloçbir doku kalıcı olarak asıldığı yerde durmaz. Zira ya ip dokuyu keser ya da zamanla ip gevşer.

Daha önce yapılmış bir rinoplasti sonrasında ortaya çıkan sorunları düzeltmek için revizyon tekniği kullanılır. Bu teknik, burun yapısının daha karmaşık olduğu ve diğer tekniklerin yetersiz kaldığı durumlarda tercih edilir.

Ameliyatın ne kadar karmaşık olduğuna göre ameliyat sedasyonlu lokal anestezi veya genel anestezi veya gerektirebilir. Bu karar operasyon öncesinde verilecektir.

Ameliyattan sonra doktorun tedavi systemını takip edilmeli ve burnun düzgün bir şekilde iyileştiğinden emin olmak için takip randevuları aksatılmamalıdır.

Hacim ya da şekil vermez. Burun delikleri arasındaki deri boyunca uzanan ve burnu aşağı çeken kasları fazlaca aktif olan hastalarda, bu kaslara botulinum toksin uygulaması, burun ucunun aşağı çekilmesini hafifletilebilir.

Bu riskler hakkındaki detaylı bilgiler burun cerrahı tarafından rinoplasti aşamasını düşünen bireylere aktarılır.

Düzgün ve yeterli nefes alamamak kalpte ritim bozukluklarının oluşmasına kadar gidebilecek önemli ve ihmal edilmemesi gereken bir durumdur.

Burun ameliyatı sırasında bu yapılara uygun tekniklerle müdahale edildiği takdirde yaşlanmanın etkileri de gecikir.

Açık burun ameliyatı kapalıya göre daha uzun ve burun estetiği rinoplasti zararları sancılı bir iyileşme süreci gerektirmektedir. Lakin hastanın daha profesyonel bir sonuç elde edeceğini unutmamasında fayda var.

 Burun delikleri dar olmayan, her iki yandaki dokular arasında asimetrisi belirgin olmayan, ciddi eğriliği olmayan hastalar vb.

Burun estetiği , ya da diğer advertisementıyla rinoplasti burun şeklini değiştirmek amacıyla yapılan cerrahi operasyonlara verilen isimdir.

Ayrıca, burun ucunda hissizlik veya alerjik reaksiyonlar gibi durumlar da nadiren olsa yaşanabilir. Anestezi ile ilişkili komplikasyonlar ve ameliyat sonuçlarının beklentileri karşılamaması da potansiyel riskler arasındadır. Bu nedenle, operasyon öncesinde tüm bu riskler dikkatle değerlendirilmelidir.

Report this page